Круглий стіл на тему “ Роль інтелігенції в об’єднанні української нації та розвитку держави”

Круглий стіл на тему “ Роль інтелігенції в об’єднанні української нації та розвитку держави”

Круглий стіл на тему “ Роль інтелігенції в об’єднанні української нації та розвитку держави”

Рада адвокатів Закарпатської області провела в Мукачеві круглий стіл на тему “ Роль інтелігенції в об’єднанні української нації та розвитку держави”. Приводом та подією, яка виявилася поштовхом для проведення заходу стало видання фантастичного роману закарпатських письменників Михайла Тємнова та Володимира Ком’яти під назвою “День восьмий”. Як пояснили автори, 6 днів Бог творив світ, на 7-й відпочивав, а на 8-й почав все розставляти на свої місця, тож на нас усіх чекають розбірки.
У центрі твору духовний вогонь Прометея, який дістається головному герою Майклу Веберу, і вірусно передається людям, пробуджуючи в них найкращі якості.

Ідея роману виникла у лікаря з Ужгорода Володимира Ко’мяти. А точніше … наснилася. Сон довго не давав йому спокою і просився на папір. По допомогу Володимир звернувся до давнього приятеля Михайла Тємнова, який на той час вже написав кілька романів і мав досвід у видавничій сфері. Так з’явився на світ “День восьмий”, у якому насправді виявилося більше філософії, аніж фантастики.

Яким же чином адвокати знайшли професійну зацікавленість у художньому фантастичному творі, який навіть підштовхнув до проведення круглого столу? Голову спілки адвокатів Закарпатської області Олексія Фазекоша, котрого попросили написати передмову до роману, схвилювала тема світової еліти. Саме їй відведена роль відповідальності за суспільство. Однак, хто складає нинішню еліту, як розуміти і тлумачити це поняття?

На круглий стіл, який відбувся 10 вересня в Мукачеві, запросили представників юриспруденції, органів місцевого самоврядування, ЗМІ, дипломатів, громадських діячів. Кожен мав змогу висловити свої міркування стосовно ролі інтелігенції в сучасному суспільстві, моральності осіб, що відносять себе до елітарних прошарків, авторитетності лідерів громадської думки. Під час дискусії прозвучали цікаві думки, що перегукувалися з піднятими у романі проблемами.

Головною ідеєю роману “День восьмий” послугувало те, про що сьогодні забули люди, аби не почувати незручностей – совість. Саме її вищий розум кидає людству як рятувальне коло, як духовний вогонь Прометея. Однак чи зможе наше суспільство скористатися цієї допомогою? Як зазначив у передмові Олексій Фазекош, у творі є все: знання, аналіз великих інформаційних пластів, фантастична і пригодницька оболонка, філософський зміст і туга пружина соціальної ідеї.

Висновками ж круглого столу, стала думка про те, що роль еліти в українському суспільстві, повинні взяти на себе високоінтелектуальні, освічені, розумні, духовно багаті особистості. І вони повинні працювати на ствердження й інтеграцію національної ідеї, на розвиток української нації та єдність України.


10 09 2016