Олексій Фазекош: Генпрокуратуру має очолити виходець із правозахисної системи

Олексій Фазекош: Генпрокуратуру має очолити виходець із правозахисної системи

2 липня 2019 року в Київському представництві Ради адвокатів Закарпатської області відбулась зустріч голови Ради Олексія Фазекоша та народного депутата Віталія Купрія. Приводом для зустрічі стало отримання Віталієм Купрієм свідоцтва про складення іспиту для отримання свідоцтва на право зайняття адвокатською діяльністю.

Окрім іншого, співрозмовники обговорили поточну політичну та правову ситуацію в країні. Зокрема, Олексію Фазекошк імпонує намір Віталія Купрія очолити Генеральну прокуратуру України. З цього приводу він зазначив наступне:

"Вважаю, що для належного розвитку та ефективного функціонування всіх ланок правової системи держави - від судових органів до органів прокуратури та юстиції - в керівництві таких структур мають бути присутні вихідці з правозахисного середовища, оскільки адвокати апріорі не можуть мати карального мислення, а навпаки часто несуть в собі проевропейське, гуманістичне бачення функціонування тих чи інших державних інституцій. На сьогоднішній день єдиною особою, яка публічно підтвердила своє бажання очолити Генеральну прокуратуру України з метою належної боротьби з корупцією в державі, є саме Віталій Купрій. Крім того, пан Купрій неодноразово зазначав, що має "достатній фах, досвід і волю, щоб знищити в Україні корупцію по грузинському сценарію!". Я чітко бачу, що це не просто бажання, але результат конкретних дій (за заявами народного депутата розпочато більше ста кримінальних проваджень щодо найвищих високопосадовців), у Віталія Купрія є обгрунтований план заходів, які забезпечать нове життя органів прокуратури, їх ефективне функціонування у відповідності до європейського вектору розвитку України. Сьогодні Віталій Купрій вливається в адвокатське середовище, і це серйозне надбання для Закарпатської адвокатури. Але разом з тим зазначу, що саме кандидатура В.Купрія як людини з виключно правозахисним мисленням, є найбільш реальною для зайняття посади Генпрокурора. Таке призначення матиме цілком обгрунтовані підстави й буде абсолютно вмотивованим в контексті загальнодержавної політичної ситуації та необхідності наведення правопорядку. Адвокатура Закарпаття висловлює цілковиту підтримку Віталію Купрію в цьому аспекті. В адвокатському середовищі впевнені, що якщо Генеральну прокуратуру очолить виходець з правозахисного середовища, то це й означатиме, що в Україні розпочате справжнє, а не декларативне будівництво Правової Держави. Це буде відповідати європейським стандартам та демократичним принципам, нарешті дозволить очистити прокуратуру від "совковості" та карального мислення, водночас надавши їй як необхідного гуманістичного спрямування, так і невідворотності від покарання. Іншими словами - лише в такій спосіб можлива докорінна зміна механізмів функціонування органів прокуратури, і ГПУ нарешті вийде з того плачевного стану, де вона знаходиться зараз".

02 07 2019