ПО КОМУ Б’Є ДЗВІН?

ПО КОМУ Б’Є ДЗВІН?

ПО КОМУ Б’Є ДЗВІН?

ПО КОМУ Б’Є ДЗВІН?

Вранці 21 листопада 2018 року на офіційному сайті Президента України з’явилася дивна інформація про те, що законопроект №9055, проти якого вже системно виступили усі адвокати, мовляв, схвалений ... Радою Європи. Через декілька годин виявилося, що це банальна маніпуляція, бо вочевидь в Адміністрації Президента не впевнені, що завтрашнє голосування за цю псевдо-реформу буде вдалим.

В Раді адвокатів України негайно відреагували на ці брудні факти жонглювання суспільною думкою та "шахрайським" намаганням прикритися "Європою" задля якихось власних інтересів в адвокатурі. З цього приводу було зібране позачергове засідання РАУ, під час якого була прийнята резолюція щодо неприйнятності законопроекту з мотивів руйнування інституту захисту прав людини та міжнародних репутаційних втрат для України. «Насправді, оцінка документу на етапі його опрацювання була здійснена у Звіті експертів Ради Європи “Щодо проекту закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” та інших пов'язаних законодавчих актів України ще в грудні 2017 року», - сказано в заяві. Експертний Звіт був виконаний у рамках проекту РЄ “Підтримка впровадженню судової реформи в Україні». На першій сторінці звіту зазначено, що погляди, викладені у цьому звіті, належать авторам і не обов’язково відображають позицію Ради Європи. Відтак, звіт експертів проекту Ради Європи не є офіційним заключенням Ради Європи. Окрім того, мандат експертів передбачав оцінку попереднього варіанту законопроекту на відповідність мінімальним європейським стандартам. Експерти також не аналізували чинний закон про адвокатуру, прийнятий у відповідності до висновків Венеціанської комісії від 2011 року та на виконання умов майбутньої Угоди про асоціацію Україна- ЄС.

«Наразі ми бачимо, як реформа української адвокатури перетворилася на кулуарну гру. І в ній деякі політики не цураються використовувати авторитет європейських інституцій в своїх власних цілях, але всупереч інтересам України. Такі речі однозначно недопустимі і можуть мати для держави негативні наслідки міжнародного масштабу», - ідеться у резолюції РАУ від 21 листопада 2018 року.

У резолюції РАУ згадано й той факт, що реальні висновки щодо відповідності законопроектів стандартам Ради Європи надає Венеціанська комісія. Відтак, НААУ ще 22 жовтня 2018 року звернулася до Президента України з приводу того, чи направлено поданий ним законопроект № 9055 до Венеціанської комісії для проходження комплексної оцінки на відповідність європейським стандартам. Відповіді досі не надано.

Також 21 листопада був забитий ще один цвях у кришку труни проекту 9055, бо цього ж дня Комітет ВР з питань запобігання і протидії корупції визнав проект Закону №9055 корупціогенним. «Цим ми з колегами допомагаємо оберегти інститут адвокатів в Україні від спроб зробити його контрольованим владою», — написав на своїй сторінці у Фейсбук член профільного комітету Ігор Луценко, який вважає, що з таким «тавром» ймовірність проходження проекту 9055 через залу парламенту є невисокою.

Разом з тим, представники адвокатської спільноти розуміють, що псевдо-реформатори будуть до останнього боротися за "свої забаганки", й 22 листопада таки спробують проголосувати за скандальний законопроект. З цього приводу голова Ради адвокатів Закарпатської області Олексій Фазекош звернувся до народних обранців не підтримувати цей документ, зважаючи в тому числі як на обмеження прав адвокатів та корупційні ризики законопроекту, так і на ризики щодо втрати Україною статусу демократичної та правової держави.

На своїй сторінці у Фейсбук очільник адвокатів Закарпаття написав наступне: "СТОП9055!!! Останнє китайське попередження для народних обранців. Знаєте, по кому буде бити дзвін, якщо приймуть законопроект 9055? Ні, не по адвокатурі, а саме по вам! Бо ж коли вам знадобиться правнича допомога, надавати її не буде кому. Це вже не кажучи про простих людей, яким про захисників доведеться взагалі забути... Україна - європейська правова демократична держава. Тож, народні депутати, проявіть державницьку позицію, й не робіть так, щоб віз йшов попереду кобили: спочатку ви приймете недолугі реформи, а потім Європа вас за це критикуватиме. НЕ ГОЛОСУЙТЕ ЗА ПРОЕКТ 9055!!!", і виклав відповідне відеозвернення.zrada.today

22 11 2018