До влади повинні прийти люди, які служать Народу, або Перші враження від інавгурації

До влади повинні прийти люди, які служать Народу, або Перші враження від інавгурації

Щойно прослухав інавгураційну промову новообраного Президента України Володимира Зеленського. Перше враження – це не просто блискучий виступ Нового Лідера, але говорячи мовою кікбоксерів, президентом Федерації яких я є, це Повний Нокаут Старій Владі. Навіть не нокдаун, після якого суперник може підвестись, а беззаперечна перемога ударом «торнадо».
До влади повинні прийти люди, які служать Народу, або Перші враження від інавгурації

Мушу визнати, що навіть ще декілька місяців тому, якраз на початку Президентських виборів, я дуже скептично відносився до можливості змінити, реформувати ту систему влади, яка склалась в Україні. Особливо з огляду на те, як сильно, хоча й недолуго, попередній Президент Петро Порошенко намагався узурпувати всю владу в країні. Навіть владу над суддями, чого раніше не намагався робити жоден з керівників держави. Чого варте й намагання попередньої влади поставити адвокатів «на коліна», позбавити їх незалежності та самоврядності через прийняття законопроекту №9055, коли заступник голови Адміністрації Президента Олексій Філатов особисто тиснув на депутатів з метою змусити їх прийняти цей закон, грубо й цинічно втручаючись у процес законотворення. Адвокатура, на щастя, так і залишилась невідреформована старою владою, хоча усі інші правоохоронні органи фактично розвалені і не здатні ефективно працювати – від прокурорів до фіскальних служб, а в багатьох судах немає кому вершити правосуддя, бо судова реформа не принесла суддям нічого, окрім відчаю.

Після виступу Президента Володимира Зеленського, я бачу, що такого більше не буде.

Впевнений, що новообраний Президент розуміє, що без побудови Правової держави не можливий розвиток демократичного суспільства.

І найбільше, що мені імпонує в новому Президентові – це його бажання нарешті сформулювати чітку й зрозумілу національну ідею для усіх українців, чого не робилось ніколи за всі роки незалежності. Я не лукавлю в цьому питанні, бо всі, хто мене знає, підтвердять, що я завжди щирий у своїх висловлюваннях, думках та поглядах. І я ще раз підкреслю, що слова Володимира Зеленського про те, що «Наша національна ідея – об’єднавшись, зробити неможливе задля розвитку і процвітання України» заслуговують на його абсолютну підтримку.

В своїх статтях я неодноразово наголошував, що українській націй потрібна інтегральність, або Нерозривний Зв’язок. І коли я почув, як Президент Зеленський під час промови жорстко дорікнув Олегу Ляшку про те, що вже потрібно перестати «ділити» українців, я зрозумів, що і для Зеленського інтегральність українського народу – не пустий звук.

Ще одне значення національної інтегральності – це об’єднання усіх зусиль. І тут хочу процитувати Володимира Зеленського дослівно: «Ми всі українці. Не існує більших чи менших. Правильних чи неправильних. Всі українці: від Ужгорода до Луганська, від Чернігова до Сімферополя, у Львові, у Харкові, у Донецьку, в Дніпрі і в Одесі - ми всі українці. І ми маємо бути єдині, адже тільки тоді ми сильні. І сьогодні я звертаюся до всіх українців у світі. Нас - 65 млн. Так, не дивуйтесь. Нас 65 млн тих, кого народила українська земля. Українці в Європі і Азії, в Північній та Південній Америці, в Австралії і Африці. Я звертаюся до всіх українців на планеті. Ви нам дуже потрібні. Усім, хто готовий будувати успішну Україну, я з радістю надам українське громадянство. Ви повинні їхати в Україну не в гості, а додому. Ми чекаємо на вас. Сувенірів із-закордону не потрібно, привезіть, будь ласка, нам свої знання, свій досвід і ментальні цінності. Все це допоможе нам почати нову епоху. Скептики скажуть: це фантастика, це неможливо. А, може, це і є наша національна ідея: об'єднавшись, зробити неможливе всупереч усьому».

До речі, можу прогнозувати, що багато політичних партій підтримають Володимира Зеленського. Наприклад, мені, як голові Закарпатської організації партії «Соціалісти» було дуже приємно почути, що теза нашої партії про безумовне і повне припинення війни на Донбасі стала Найпершим і головним завданням для новообраного Президента.

Вражає і співмірність наших думок з Президентом Володимиром Зеленським у тому, наскільки важливим є об’єднання усіх українців. Ще торік під час привітання закарпатських адвокатів з Днем Незалежності, я використовував для вступу відому українську пісню Іво Бобула «Одна Єдина Україна», а сьогодні мені здалось, що саме ця пісня мала лунати рефреном і під куполом Верховної Ради.

Тим більше, що оплесками були зустрінуті слова В.Зеленського про те, що єдине, що можуть зробити зараз прем’єр-міністр з усім урядом, який так і не зумів побороти бідність та корупцію в державі, це «взяти ручку і звільнити свої місця для тих, хто буде думати про наступні покоління, а не про наступні вибори. Я думаю, що люди це оцінять. І моє обрання доводить: громадяни втомились від досвідчених, системних, надутих політиків, які за 28 років створили країну можливостей. Можливостей відкатів, відтоків, дерибанів».

І звичайно, що не можна не вітати й рішучість Президента, який відразу розпустив Верховну Раду та вимагає звільнити Генпрокурора та Голову СБУ. Бо він робить те, що від нього хоче народ. І в разі, якщо зараз хтось з міністрів або політиків буде перешкоджати новообраному Президенту, або саботувати його дії, то це й виявить, хто насправді вболіває всім серцем за країну, і хоче, щоб вона стала справжньою європейською державою, а хто думає лише про себе.

І особисто я переконаний, що шлях об’єднання, шлях мирного розвитку, шлях подолання корупції – це і є три кити, на яких стоятиме майбутня процвітаюча Україна.

Олексій Фазекош,
голова Ради адвокатів Закарпатської області,
голова Закарпатської організації партії "Соціалісти"

20 05 2019