До Київського представництва РАЗО завітав Віталій Купрій

До Київського представництва РАЗО завітав Віталій Купрій

У парламенті дуже потрібні кваліфіковані юристи. Бо там сьогодні, є хто завгодно - політики-популісти, військові, громадські активісти, але тільки не ті, хто здатен читати та розробляти законопроекти. Порушення загальновизнаних прав людини, закладання можливостей неоднакового застосування норм права, посягання на принципи непорушності права власності, надання преференцій конкретним бізнесам – все це, на жаль, усім нам доводиться бачити в парламенті, й не один раз. Але разом з тим, і в нинішньому складі парламенту є фахівці-юристи, які обрали для себе політичний шлях діяльності, проте залишаються на сторожі принципів Справедливості, Правової держави та Демократії. Одним з таких народних обранців є Віталій Купрій, який 3 червня 2019 року завітав до Київського представництва Ради адвокатів Закарпатської області, де провів зустріч з головою Ради - Олексієм Фазекошем.

Ця зустріч не була випадковою, бо як відомо, саме Віталій Купрій став одним з тих народних депутатів, які першими зрозуміли усю загрозу від законопроекту №9055, що мав на меті позбавлення незалежності і самоврядності адвокатури. Ініціатива СТОП9055, одним з авторів якої якраз і був Олексій Фазекош, знайшла свою повну підтримку у В.Купрія. І вже в листопаді 2018 року він на брифінгу в парламенті відповідально заявив про те, що законопроект №9055 порушує права людини, а його розробка проходила таємно і без участі Національної асоціації адвокатів України.
До Київського представництва РАЗО завітав Віталій Купрій

З цього приводу Олексій Фазекош під час зустрічі наголосив на такому: "Я завжди казав, що для того, аби український парламент працював повноцінно і ефективно в ньому має бути більше представників інтелегенції, інтелектуалів, тому що основна функція парламенту - це законотворча діяльність. Сьогодні, в представництві Ради адвокатів Закарпатської області в м.Київ, відбулась зустріч із знаним українським юристом, правозахисником, депутатом ВРУ, людиною яка глибоко розуміє проблеми вітчизняної адвокатури, і внесла значний вклад в непроходження в український парламент «горезвісного» законопроекту #9055 - Віталієм Купрієм. Від імені Ради адвокатів Закарпатської області подарував Віталію декілька книг серед яких: книга відомого українського правозахисника Михайла Темнова «Сади Хаосу», до якої я намалював ілюстрації і написав передмову (фантастичний роман, антиутопія) і збірник «Правова еліта України». Сподіваюсь, що розуміння ролі правової держави в будь-якому демократичному суспільстві допоможе перебороти хаос, який наразі ми маємо".

03 06 2019