Про феномен успіху Олексія Фазекоша в адвокатурі Закарпаття

Про феномен успіху Олексія Фазекоша в адвокатурі Закарпаття

Про феномен успіху Олексія Фазекоша в адвокатурі ЗакарпаттяКоли проходили вибори голови Ради адвокатів Закарпатської області, були два головні претенденти на цю посаду: відомі й авторитетні адвокати Олексій Фазекош та Володимир Думнич. Переміг і головує у Раді адвокатів Закарпаття О.Фазекош. А якої думки про його діяльність його колишній опонент В.Думнич? Нижче публікуємо його статтю, саме цьому присвячену.

Про феномен успіху Олексія Фазекоша в адвокатурі Закарпаття


jar_6089Може скластися враження, що модель організації та керівництва Радою адвокатів Закарпатської області з боку її голови, Олексія Фазекоша з самого початку була спрямована на те, щоб зламати стереотип та довести, що успішним керівником адвокатури може бути не обов’язково виходець з її лав, але й політик. Насправді ж, він каже, що ним рухала перш за все мета об’єднати адвокатську спільноту краю та припинити в ній хаотичний безлад і тривалі роками спори (в тому числі судові) між окремими деструктивними групами за владу в адвокатурі, та зробити її більш виразним, помітним та знаним професійним об’єднанням не тільки в нашому краї, але й за його межами.

Не випадково, що його домагання в цьому плані одразу були прихильно сприйняті на найвищому рівні – керівником Національної асоціації адвокатів України пані Лідою Ізовітовою, у якої він отримав повну підтримку, і це справедливо. Безпомилковість та правильність її оцінки підтвердив час. Адже з її приходом в адвокатуру України, остання успішно стала упроваджувати нові креативні підходи в своїй діяльності задля вагомого професійного внеску в розбудову правової держави та її монолітності, як єдиної справжньої професійної правозахисної інституції, сміло та ризиковано залучаючи в органи адвокатського самоврядування молодих, незаангажованих адвокатів, як у випадку з Олексієм Фазекошем. Хоча дехто намагався піддати сумніву такий вдалий вибір, але безуспішно.

Отримавши несподівано таку «індульгенцію», Олексій Фазекош почав робити все, щоб виправдати високу довіру та досягти поставленої мети. В основі його логіки перебував підхід, згідно з яким для того, щоб адвокатура нашого краю була сильною та помітною не тільки в правовому, але й громадському житті, вона обов’язково має бути осередком сильних та монолітних однодумців. Саме тому йому, як переможцю виборів керівника адвокатур, належить підпорядкувати в одних руках усю її діяльність, навіть в деякій мірі узурпувати таке право – з тим, щоб назавжди забути горезвісний період тривалого протистояння окремих груп, які мали навіть втіху від того, що сіяли розбрат. Але мало цього, двоє з тих, хто примарно бачив себе першими особами в адвокатурі, п’ятий рік тупо ходять по судах, протиставляючи себе колективу однодумців-адвокатів. Шукаючи тінь предмета замість предмета, вони давно забули про предмет, тінь якого шукали.

Про феномен успіху Олексія Фазекоша в адвокатурі Закарпаття


Твердо стоячи на такому підгрунті та маючи повну підтримку у переважній більшості адвокатів, О.Фазекош, як успішний менеджер, небезпідставно упевнено заявляє, що він, на відміну від попередніх керівників адвокатури, прийшов не на один строк повноважень, отриманих від своїх колег, що йому буде належати й завтрашній день, тобто – перемога за ним та його командою обов’язково буде й на наступних виборах. Можливо, надмірно прямолінійна впевненість, але це, як не дивно, саме результат його успішної роботи, який дає йому таке право, хоч і передчасно, але чесно і відверто заявити своїм колегам приємну для них істину. Впевнений, за таким бажанням очільника адвокатури нашого краю твердо стоять усі адвокати, адже метафорично вони можуть сказати правду, яка полягає в тому, що він вивів нашу адвокатуру з стану боротьби і протистояння і перетворив її на вмотивований, об’єднану, монолітну професійну спільноту.

Щоб мати бодай візуальну та інформаційну уяву, яку титанічну працю виконує і що робить послідовно пан Фазекош для якісного покращення роботи Ради адвокатів та довідатись про його нові плани в інтересах адвокатів, достатньо завітати на його інформаційні сайти, які в режимі нон-стоп постійно висвітлюють перебіг подій в адвокатурі краю та України в цілому. Особлива чуйність він проявляє у людино вимірних аспектах: доброзичливості та постійній готовності прийти на допомогу в будь-який час. Велику увагу О.Фазекош приділяє рівноправним нашим колегам – дорогим дівчатам та жінкам, про яких він постійно піклується, щоб у них не були засмучені обличчя, які охоче приймають активну участь у всіх заходах, на яких в його чоловічих теплих обіймах вони квітнуть прямо на очах усіх, що добре видно на чисельних фото з ними. До речі, ці сайти відмінно обслуговує професіонал комп’ютерник-програмист та член команди – Сергій Носалюк.

Поважні авторитетні адвокати та всі без винятку 25 членів Ради, серед яких, заслужені юристи України Рибар І.Ю., Бондаренко Ю.О., Отовчиць А.М., професор УжНУ Хома Олексик, представник від адвокатури в Раді НААУ Василь Кошеля, представник від адвокатури в ВКДКА Нінель Масяк, Михайло Беран, член команди та голова КДКА Закарпатської області Петро Немеш, а також переважна більшість адвокатів – одностайно підтримують у своїй невтомній діяльності голову Ради Олексія Фазекоша по всіх без винятку напрямках та рішеннях, що приймаються на її засіданнях, і приємно сходяться на думці, що такого успішного керівника-менеджера, як Олексій Фазекош (який обділяючи себе, ще й працює без заробітної плати), вони ще ніколи не мали. Сам Фазекош діє на основі накопичених ним на ниві політики матеріальних, соціальних і культурних ресурсів та власного життєвого досвіду. Адже головним критерієм його ефективної роботи є грошовий вимір, а супутними його факторами – у тому числі, системний піар, необмежені впливові зв’язки в юридичних колах, не в останню чергу власне здоров’я.

Одним словом, працює модель, яку можна умовно позначити як «матеріальна модель успіху», коли для професійного розвитку адвокатів, зокрема підвищення їх професійного рівня, за рахунок коштів Ради постійно проводяться круглі столи, семінари, форуми(оплатне запрошення на них вчених, колег практиків та висвітлення їх в усіх ЗМІ), професійні свята із запрошенням уcіх колег та адвокатів з інших регіонів, для обміну практичним досвідом, надання грошової допомоги окремим адвокатам тощо, вишукуються необхідні кошти, про що раніше їм і мріяти не доводилося, хоча визнають, що ці важливі чинники є надійною запорукою їх успішної професійної діяльності.

За словами К.Мангейма, який досліджував феномен успіху в контексті економічних амбіцій особистості, виявляючи залежність між економічною системою суспільства і соціальною поведінкою особистості, він в якості механізму впливу економічної системи на особистість пропонує розглядати саме прагнення до успіху, вказуючи, що «її вплив здійснюється за допомогою психічного механізму честолюбства, прагнення до успіху».

Недарма колеги подейкують, що після Олексія Фазекоша, прагнення якого змінити обличчя адвокатури втілені в життя наразі та очевидні для всіх, що можна охарактеризувати фактичним знаковим прогресом в адвокатурі нашого краю, тому будь-яке втручання й вплив зі спробою змінити ситуацію у нашому краї, на тлі його ефективної продуктивної діяльності, буде повним розчаруванням для адвокатів й кроком назад, чого ніяк не можна допустити у найближчій перспективі, що добре усвідомлюють майже усі без винятку адвокати.

Тому усі вони готові у будь – який час гуртом стати на захист своїх довготривалих значущих професійних надбань, здобутих рутинною працею сьогоднішнього керівництва адвокатури та боронити їх арсеналом усіх можливих заходів – від спроби знову розхитати ситуацію в нашому регіоні будь-ким.

То ж побажаємо Олексію Фазекошу, у тісному тандемі з очільником Закарпатської КДКА Петром Немешем та разом з нами усіма, й надалі консенсусу та повного порозуміння, миру та цілісності в адвокатурі нашого краю – задля довготривалої плідної й успішної роботи, з метою забезпечення належного здійснення адвокатської діяльності!

Володимир Думнич, екс-голова Закарпатської КДКА, суддя у відставці, адвокат з 1997 року

23 10 2016