На нас  дивляться тисячоліття

На нас дивляться тисячоліття

На нас  дивляться тисячоліття

17 листопада виповнюється 5 років з дня створення Національної асоціації адвокатів України. А 15 грудня мені виповниться 50 років. Тобто я перейду свій життєвий Рубікон. Маю зараз вільний час оскільки прихворів, трохи простудився. Тому хочу поділитись деякими думками під настроєм наближення цих двох важливих для мене дат.

На нас  дивляться тисячоліття


Одразу хочу сказати,що все, про що я пишу, є щирим адже за 25 років активного життя в політиці, журналістиці, юриспруденції, я завжди на все мав власну точку зору, свої погляди та переконання і вмів їх відстоювати. Я міг бути з владою, міг бути в опозиції, але завжди ненавидів кон’юнктурників, які заради власних меркантильних інтересів завжди прогинались перед владою, якої б окраски вона не була. Тому, так. Загальні думки ну скажімо пролог який сподіваюсь знайде підтримку у адвокатської спільноти країни і стане некрологом тим, хто бажає угробити національну адвокатуру.
Останні 10 років мого життя я присвятив тому, щоб адвокатура Закарпаття стала єдиною, монолітною та консолідованою. Наша команда обрана згідно чинного профільного Закону 5 років назад, спромоглася об’єднати адвокатів краю. У нас немає ніяких чвар, конфліктів і така одностайність не є прикладом совковості. Вона є наслідком злагодженої роботи команди однодумців, яка може бути прикладом для всієї України.
Але не тільки на Закарпатті, а в кожному регіоні є свої команди, які протягом 5 років будували і розвивали регіональну та вітчизняну адвокатуру.
Тому що, мета у нас одна – незалежна, самоврядна, професійна адвокатура! Саме з цією метою ми і об’єднали зусилля! Істина – це річ, яку як би комусь не хотілося спотворити, є неможливою для спотворення апріорі. Оскільки Україна обрала європейський вектор розвитку, для всіх правників, які є справжніми патріотами, абсолютною істиною являється те, що нам потрібна незалежна, самоврядна, професійна адвокатура.
ТОБТО, УКРАЇНСЬКА АДВОКАТУРА ЯК ЯВИЩЕ, СИЛЬНИЙ, НЕЗАЛЕЖНИЙ, ЄВРОПЕЙСЬКО-ОРІЄНТОВАНИЙ, ПРАВОЗАХИСНИЙ ІНСТИТУТ – ВІДБУЛАСЬ. І ЦЕ Є НАСЛІДКОМ НАШОЇ СПІЛЬНОЇ РОБОТИ ЗА 5 РОКІВ.
Але при всіх позитивах, є і очевидні негативи,з якими зіштовхнувся в процесі свого розвитку наш вітчизняний правозахисний інститут. І ці негативи є складовим дисбалансу і колапсу усієї правової системи нашої держави, яка реформується хаотично без цілісного концептуального бачення за підходів які зачасту назвати інакше як волюнтаристськими та махрово-нігелістичними не можна. Очевидним фактом є, що будь-яка, навіть сама демократична і справедлива влада, в будь-якій країні, усвідомлено чи ні, намагається контролювати усі сфери суспільного життя у тому числі такий демократичний інститут, як правозахисна діяльність. Такі намагання вже стали очевидними і в нашій країні. Мова йде про спроби в законодавчий спосіб провести зміни, які значно ослаблять систему Української адвокатури, що за ці роки стала сильною і незалежною. У випадку реалізації цих планів, які приречені на поразку, стало би ослаблення адвокатури, залежність адвокатів, тобто посилення ролі держави і навіть її повний контроль за нашим правозахисним інститутом.
У кожній великій справі, будь то революційний рух, якесь ідеологічне явище чи навіть релігійне вчення, були свої зрадники, назовемо їх христопродавці, а подекуди просто дурні, які заважали розвитку. От і тепер знайшлися христопродавці адвокатури, які до того ж є ще й дурнями. Скажіть мені, будь ласка, ви бачили картину Франціско Гойї «Сон розуму народжує чудовиськ»? В якій нормальній голові з здоровим глуздом, могла з’явитись ідея такої собі своєрідної люстрації адвокатів, як їх тотальна переатестація. І базою цьої дефектної та принизливої для всіх українських адвокатів логіки, є нахабна та шкідлива теза про те, що українські адвокати непрофесійні та не здатні вирішувати без втручання держави свої власні проблеми. Я буду говорити не про персоналії, а про явища. Є добро – це усі ми, згуртовані українські адвокати,які як можуть кожен заробляє свій шматок хліба, але в цілому наші професійні здобутки очевидні і є в наявності. Це шлях до майбутнього, шлях до Європейської правової держави, невід’ємною складовою якої є сильна, самоврядна та справді незалежна адвокатура. А є зло – це ті, які тягнуть нас в махрову совковщину часів НКВС і хочуть в будь-який спосіб ослабити адвокатуру, зробити її залежною взамін як Іуди отримати свої срібняків у вигляді якихось преференцій в тому числі в керуванні такою ослабленою совковою адвокатурою. От і все. Є просто вибір між добром і злом. І вибір цей українські адвокати вже зробили. Інакше бути не могло. Невже хтось розраховував на те, що після того, як всю адвокатську спільноту називають непрофесійною та нездатною самостійно вирішувати свої проблеми і хочуть загнати в стойло, всіх переатестовувавши, він отримає підтримку адвокатського співтовариства. Чи невже хтось хто приховує свої відверті кримінальні правопорушення імітаційною активністю чи написання вульгарного примітиву 20–ю особами у групах у фейсбуці він може ввести в оману усіх вітчизняних адвокатів, значна кількість яких належить до інтелектуальної еліти нації. Тут дехто писав у фейсбуці, а чому мовчить Фазекош? Чи має він інформацію про останні віяння у владних коридорах? Відповім, що маю і повірте мені вірнішу, ніж маєте ви. Це знаєте, як є оператори першого рівня, а є оператори другого. Але моя інформація базується не лише на цьому. Вона базується на тому, що адвокатська спільнота України, яка є професійною і здатною вирішувати всі свої проблеми самостійно, свій вибір зробила. І цей вибір це сильна справді незалежна, самоврядна, європейськи-орієнтована, адвокатура. І вибір цей був зроблений 5 років тому, коли було створено Національну асоціацію адвокатів України. Тому, як кажуть, «Наше дело правое и мы победим!»
Сьогодні ми вершимо історію. Ми, відстоюючи та розвиваючи свій правозахисний інститут, адвокатуру, закладаємо надійний фундамент правової системи нашої держави, її демократичності та незалежності.
І на закінчення: люблю геніальних Стругатських - «Тысячелетия глядят на нас с надеждой, что мы не озвереем, не станем сволочью, рабами паханов и фюреров».

Зі святом, колеги!

14 11 2017