Інтерв'ю Голови Ради адвокатів Закарпатської області Олексія Фазекоша

Інтерв'ю Голови Ради адвокатів Закарпатської області Олексія Фазекоша

Інтерв'ю Голови Ради адвокатів Закарпатської області Олексія Фазекоша

Голова Ради адвокатів Закарпатської області Олексій Фазекош нещодавно повідомив про свій рестарт у великій політиці та сповнив надією представників багатьох верств краю – від адвокатів до бізнесменів, від дипломатів й до простих громадян – про те, що будь-які зміни в суспільстві можливі, лише якщо ти віриш. Віриш в ідею, в свою команду й свого лідера. Віриш у власні сили, врешті-решт.

Сам формат інтерв’ю вийшов дуже цікавим і незвичним.Наприклад, запитання задавав відомий блогер і водночас політичний діяч Мукачево – Сергій Носалюк.

Саме його коментар на сторінці Фейсбук ми радимо прочитати перш ніж розповісти про сутність розмови:

«Ідея соціально-справедливого суспільства та соціально-орієнтованої держави дуже близька до моїх внутрішніх переконань. А тому, коли Олексій Фазекош зробив мені цю несподівану пропозицію, то вона не була одразу мною відхилена. Тут було варто все добре зважити і лише після того дати обдуману відповідь. І от я подумав, і таки вирішив прийняти цю пропозицію. Сьогодні я не бачу в місті Мукачеві політичної сили, яка могла б об'єднати людей, які хотіли б впливати на роботу діючої міської влади, до якої накопичилось чимало запитань. А нам слід розуміти, що найбільш ефективною така робота може бути лише з використанням засобів, що надаються політичними партіями. Навіть громадські об'єднання, якими б вони не були монолітними і консолідованими, не можуть приймати участь у процесах формування владних структур. Приймати участь у виборах можна виключно через партії. На мою ж думку, Україна надто вже сильно дала крен в бік ліберальної партійної ідеології. Я ж рахую, що справжньою європейською ідеологією, є саме соціал-демократична. Партія "Соціалісти" абсолютно відповідає всім вимогам до європейсько-орієнтованої соціалістичної партії. Саме з цих міркувань, я вирішив погодитись на пропозицію Олексія Фазекоша».

Здивовані?

Ми теж попервах небагато чого зрозуміли, і тільки переглянувши відео з інтерв’ю вдалося чітко розставити усі крапки над «і».

Виявилося, що два розумні співрозмовники побачили, що є прихильниками однієї ідеології. Більше того, Олексій Фазекош особисто показав, що є командною роботою у її найкреативнішому сенсі. Так, відповідаючи на одне з численних запитань Сергія, пан Фазекош, замислившись буквально на мить, перевернув інтерв’ю догори дригом і уточнив: «Кажуть, що адвокати дуже консервативні, а Фазекош – взагалі ледь не мастодонт якийсь. А ось давайте, трохи покреативимо і вже я буду задавати вам питання». А потім поцікавився, чи є його співрозмовник прихильником соціалістичної ідеї? А почувши ствердну відповідь, запропонував очолити міський комітет партії «Соціалісти» в Мукачево. Як бачимо, пан Носалюк погодився, і недарма.

Причому, ані вибір партії – «Соціалісти», яку очолює відомий дипломат, міністр закордонних справ України, колишній голова ОБСЄ та ОЧЕС Леонід Кожара, ані вибір регіональних представників цього руху не були випадковими чи спонтанними.

Так, наприклад, в партії «Соціалісти» впевнені, що найголовнішим напрямком в сфері дотримання законності в країні є подолання корупції, яка охоплює як економічну і політичну систему, так і суспільне життя.

Звичайно, що така ідеологія виявилася близькою як адвокату Олексію Фазекошу, так й Сергію Носалюку, який неодноразово був членом виборчих комісій у рідному краї.

Тим не менш, розмова цих достойників розпочалася з головного – що зараз відбувається в країні, і чому адвокат Фазекош, який досяг майже усього, чого бажав у своєму професійному житті і не має жодних матеріальних проблем, раптом зацікавився лівими ідеями.

Ось що з цього приводу повідомив пан Фазекош: «Насправді я досить вправний гравець на політичній арені. Свого часу я брав активну участь в роботі Народного Руху разом з покійним В’ячеславом Чорноволом. Врешті-решт, саме Ужгородська міська рада першою виступила проти ГКЧП – це й був початок моєї політичної діяльності. Потім співпрацював з соціал-демократичними партіями. Двічі був обраний депутатом Мукачівської міськради. Безпосередньо працював над створенням Народно-трудового союзу. Але після цього я майже 10 років займався виключно адвокатурою. І ось тепер я дійшов до висновку, що потрібно робити цей важливий крок – і повертатись у політику».

Далі Олексій Фазекош повідомив, що насправді він не дуже переймався політичною діяльністю не лише через те, що для нього завжди були важливі ідеологічні моменти, а партій такого типу він не бачив навколо. Але, що не менш важливо, й сильних лідерів він теж не зустрічав. Рівно до того часу, поки не познайомився з Леонідом Кожарою.

«Я впевнений, що ідеї справедливої держави нарешті знайдуть своїх прихильників і в нашій державі, і в нашому краї. А «соціалісти», напевне, можуть взагалі претендувати на більшість в Закарпатській міські та обласних радах», - прогнозує подальший розвиток партії Олексій Фазекош.

За свою трудову біографію О.А. Фазекош обіймав різні посади: від старшого наукового співробітника Закарпатського краєзнавчого музею до голови ради директорів страхової компанії «Гарант». З квітня 2001 р. працює в Мукачівській міськрайонний спілці підприємців, з 2006 р. є головою правління спілки. На сьогодні також обіймає посаду голови правління Мукачівської асоціації адвокатів. Є одним із засновників громадського об’єднання «Центр журналістських досліджень». У 2011 р. О.А. Фазекоша призначено радником голови Закарпатської обласної ради з юридичних питань. З 2012 р. – голова Ради адвокатів Закарпатської області. Тож якщо відтепер і партійні інтереси складуться таким чином, що до Верховної Ради потрібно буде обирати представника Закарпаття, Олексій Фазекош, на нашу думку, цього достойний, як ніхто інший.

Дзеркало суддів

24 06 2018