Будемо жити! Або Декілька слів про вірусне мракобісся та істерію

Будемо жити! Або Декілька слів про вірусне мракобісся та істерію

Головна теза статті: "Українці за останні сто років пережили багато негараздів, переживуть і цю неприємність з коронавірусом. Треба лише зберігати холодну голову і здатність мислити логічно. А наостанок скажу просто, згадуючи культовий фільм «У бій йдуть лише «старики»: Будемо жити!"

Здається, зовсім скоро відома з дитинства приказка буде звучати так: «Не так страшний коронавірус, як психоз навколо нього». І я маю для такого твердження усі підстави.

Зараз перша година ночі, але я не можу втриматись, змушений написати декілька слів з приводу карантину та того, як він діє на наше звичайне життя.

Є в мене приятель, досить відомий адвокат, який прямо написав мені у Фейсбук, що зараз усі люди переймаються боротьбою з коронавірусом, політики роздають захисні маски, ситуація досить серйозна, і, ймовірно, зараз не найкращий час аби знімати якісь відео, передачі чи програми (йшлося, насамперед, про передачу «Погляд Фазекоша»).

Інший мій знайомий також дуже серйозно відреагував на мою статтю з приводу того, що Кабмін своєю постановою про запровадження карантину порушив ряд статей Конституції. Його не надто цікавив юридичний бік справи, як позиція щодо того, що зараз у боротьбі з вірусом усі засоби гарні, і не час розмірковувати про якісь там права людини, коли йдеться не багато не мало – про порятунок нації.

Я вже навіть почав хвилюватись, звідки у людей з’являються настільки темні думки, як мій третій знайомив підтвердив моє власне ставлення до цієї ситуації, і сказав, що це все масовий психоз, який політики використовують у своїх цілях.

І от що я вам скажу. За…али вже зі своїм коронавірусом!

Адже ж очевидно, що психосоматика і масовий психоз уражають мізки людей більше, ніж сам коронавірус. Є багато публікацій в ЗМІ, які чітко говорять про те, що глобальні світові гравці використовують глобальну кризу, спричинену спалахом коронавірусу, у своїх цілях. А дуже впливові люди без війни (хоча президент Франції Макрон уже і називав це війною) через цей вірусний психоз просто хочуть переділити світ.

Звичайно, я не заперечую, що коронавірус існує, і він може (я співчуваю тим родинам, кого це торкнулось) стати причиною для летальних наслідків. Але вперта статистика навіть не дозволяє це назвати епідемією, як це написано в нормативних актах. Наразі, це не більше аніж певні вогнища поширення хвороби. І це аж ніяк не привід, щоб ставити на коліна власну економіку.

Так, я не медик, але є люди, які вивчають подібні питання усе своє життя. І серед них - найавторитетніший інфекціоніст сучасності – французький професор Дідьє Рауль (фр. Didier Raoult). Так ось він говорить прямо: «Карантинні заходи не працюють, припиніть залякування людей! Регулярну смертність у Франції китайський коронавірус наразі жодним чином не збільшує. Навпаки, до зафіксованого, наприклад, у 2017 році сезонного піку смертей від ГРВІ (куди, за словами професора, завжди входять і смерті через невдале лікування антибіотиками) вірусний сезон 2020-го наразі «не добирає» 10 тисяч померлих.

Тепер варто спитати себе, чи не пора вже почати робити те, що робиться в Кореї: збільшити тестування, лікувати людей та ІЗОЛЮВАТИ ЛИШЕ ІНФІКОВАНИХ на той період, поки вони заразні. І зменшувати цей період шляхом лікування. І їх не треба ізолювати 20 днів, якщо на 5-й день вони вже мають негативний результат тесту. «Бо це вже не наука, а наукова фантастика... чи відьмацтво».

«Ми повинні повернутись до простих тез: інфекційні захворювання означають, що коли мікроби присутні, людина заразна. Коли мікробів нема – людина не заразна... Медикаменти треба використовувати для лікування хвороб. Це медицина» – розповідає французький професор Дідьє Рауль. Подібного підходу дотримується уряд Нідерландів. У своєму зверненні до земляків прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рут одразу вказав, що більшість з них будуть інфіковані вірусом. Якщо людина буде інфікована, але перехворіє без тяжких наслідків, то в неї з’явиться імунітет. Якщо таких людей буде багато, то вони сформують загальний імунітет. Зрозуміло навіть не для медиків, але ж якби все було так просто – люди просто подуріли від психозу і не хочуть мислити логічно.

Вся ця ситуація мені нагадує моїх улюблених Стругацьких та їх «Залюднений острів», де було показане суспільство, яке зомбувалося владою за допомогою гіпнотичних інформаційних вишок. Складається враження, що зараз у світі хтось збудував ті самі вишки, і гіпнотизують наше населення.

Впевнений, що коронавірус – це серйозна хвороба, але аж ніяк не загроза людській цивілізації.І мову зараз вести треба не про карантин, а про те, як позбавити людей «вірусного» психозу та інфопандемії. Бо інакше скотимось до Середньовічного мракобісся і загальноукраїнської істерії.

Українці за останні сто років пережили багато негараздів, переживуть і цю неприємність з коронавірусом. Треба лише зберігати холодну голову і здатність мислити логічно.

А наостанок скажу просто, згадуючи культовий фільм «У бій йдуть лише «старики»:
- Будемо жити!

10 04 2020